Jak utrzymać w czystości panele na ścianie?

list Kategoria: Aktualności Data:

Panele ścienne są coraz chętniej wykorzystywane przy aranżacji wnętrz. Nic w tym dziwnego: stanowią wspaniałą dekorację pomieszczenia, dobrze je wyciszają, a przy tym ułatwiają utrzymanie go w czystości. Część osób, która planuje montaż paneli PCV w swoim domu, zastanawia się, jak je być, aby ich nie uszkodzić. Na szczęście to nic trudnego!

Czym i jak myć panele?

Panele ścienne z PVC (potocznie nazywane panelami PCV) są wyjątkowo odporne na działanie wilgoci. Dlatego też ich czyszczenie nie wymaga stosowania specjalnych metod. Do usunięcia lekkich zabrudzeń wystarczy miękka ściereczka i woda. Lepiej nie stosować sztywniejszych akcesoriów do mycia (np. „druciaka”), by szorując, nie porysować powierzchni. Do usuwania bardziej uciążliwych zabrudzeń można użyć uniwersalnego detergentu, który każdy ma swoim domu. Producenci niektórych paneli zalecają używania specjalnych środków, przeznaczonych właśnie do mycia ścian i podłóg z PVC. Ich zastosowanie ma dodatkową zaletę: panele ścienne PCV nie tylko stają się idealnie czyste, ale też nabierają wyraźnego połysku i prezentują się jak nowe. Niektóre środki tworzą specjalną warstwę ochronną, która zapobiega osadzaniu się nowego kurzu i brudu.

Co z jasnymi panelami?

Właściciele białych i jasnych paneli często obawiają się, że popularne detergenty w jakiś sposób zabarwią ich powierzchnię. Zdarza się to niezwykle rzadko i raczej w przypadku paneli bardzo niskiej jakości, lub wyjątkowo mocnych detergentów. Aby jednak uniknąć stresu, warto kupić środek przeznaczony specjalnie do mycia jasnych paneli PCV – nie zawiera on żadnych substancji, które mogłyby zagrozić panelom. Dobry produkt potrafi przywrócić nawet śnieżną biel bardzo zabrudzonym ścianom.

Na jasnych panelach, podobnie jak na jasnej farbie, zabrudzenia wyraźniej rzucają się w oczy. Dlatego jasne panele raczej odradza się w pomieszczeniach łatwo ulegających zabrudzeniom, takim jak np. przedpokój czy hall, za to są one strzałem w dziesiątkę np. w łazience, którą dodatkowo optycznie powiększą.

Komentarze

Brak komentarzy w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password