Jak układać panele ścienne?

list Kategoria: Aktualności Data:

Panele ścienne PCV cieszą się sporą popularnością. Nic w tym dziwnego. Na ścianach prezentują się niezwykle interesująco, a do tego bardzo łatwo utrzymać je w czystości. Są coraz chętniej montowane zarówno w domach, jak i firmach. Ich wysoka odporność na wilgoć sprawia, że są dobrym wyborem również do pomieszczeń mokrych, takich jak kuchnia, czy łazienka. Jeśli dodamy do tego, że panele PCV dostępne są również w wariantach 3D, o strukturze np. cegieł czy betonu, okazuje się, że to produkt praktycznie nieposiadający wad.

Przygotuj panele i ściany

Specjaliści zalecają, by przynieść panele do pomieszczenia, w którym będą montowane co najmniej 24 godziny wcześniej. Dzięki temu dostosują się one do warunków (m.in. wilgotności, temperatury itd.) w nim panujących.

Nasze zmywalne panele ścienne montuje się na klej montażowy. Przed rozpoczęciem tej czynności należy jednak dobrze przygotować ściany. To oznacza dokładne oczyszczenie każdej z nich, odgrzybienie (jeśli zachodzi taka potrzeba), a także uzupełnienie ubytków. Ściany muszą też być solidnie odpylone i osuszone – w przeciwnym razie klej montażowy nie będzie stanowił dobrego spoiwa. Warto postawić na klej przeznaczony właśnie do tej czynności. Będzie on gęstniał na tyle szybko, by utrzymać panele na ścianie, jednak na tyle wolno, że pozwoli na drobne poprawki przez chwilę po kontakcie z panelami.

Montaż paneli

Sam montaż paneli nie jest niczym trudnym. Na panel należy nałożyć klej, najlepiej pionowymi pasami, co 15-20 cm. Następnie panel mocuje się do ściany – warto od razu upewnić się, że został zamontowany prosto. Znacznie ułatwia to doklejanie kolejnych elementów. Kolejne panele dokleja się w ten sam sposób, dociskając w wyznaczonych miejscach panele do siebie. Klej potrzebuje neutralnych warunków do wyschnięcia, dlatego lepiej nie kłaść paneli np. podczas dużych upałów.

Komentarze

Brak komentarzy w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password